Om oss

Vi på GH EL är en elfirma som sedan starten 2015 försett västsverige med kvalitativa, säkra och hållbara elinstallationer.

Våra medarbetare har en bred erfarenhet inom el- och energioptimering och är verksamma mot både kommun, företag och privatpersoner. Vi specialiserar oss inom producering och installation av elskåp, helhetslösningar för entreprenader samt service och underhåll. Utifrån vårt samarbete med Swede Ship Marin verkar vi även inom den marina sektorn och förser båtar och andra marina plattformar med högteknologiska automationsskåp och underhåll av befintlig elinstallation.

Vi tilldelades utmärkelser från UC, Nordiskt Tillväxtföretag 2021 och 2022 samt från DI, Gasell 2021 och 2022.

Med en ISO-certifiering och som medlemmar i Installationsföretagen kan vi försäkra att samtliga elektriker genomför trygga och korrekta installationer och underhållsarbeten.

 

Företagspolicy

För oss är det viktigt att våra kunder, medarbetare och vår miljö hanteras på ett rättvist sätt. Vår företagspolicy bygger därför på att värna om och ge ett mervärde för våra kunder, leverantörer och medarbetare samt bidra till en förbättrad miljö- och samhällsutveckling. Läs mer om vår företagspolicy.

Våra medarbetare

Bertil Andersson

Elektriker
bertil.andersson@ghel.se
070-5633631

Bo Martinsson

Elektriker
bo.martinsson@ghel.se
070-6486085

Brian Nilsson

Elektriker
brian.nilsson@ghel.se
070-5633678

Christer Evensson

Elektriker
christer.evensson@ghel.se
070-7984331

Christian Johnsson

Elektriker
christian.johnsson@ghel.se

David Portström

Elektriker
david.portstrom@ghel.se
070-5633673

Erik Johansson

Elektriker
erik.johansson@ghel.se

Gunnar Hansson

Arbetsledare Entreprenad / Service
gunnar.hansson@ghel.se
070-5633672

Jessica Johansson

Administration
jessica.johansson@ghel.se
070-6661661

Johan Berghänel

Lager/Logistik
johan.berghanel@ghel.se
076-4925590

Johan Nilsson

Elektriker
johan.nilsson@ghel.se
070-5633656

Lars Jacobsson

Elektriker
lars.jacobsson@ghel.se

Lars-Ove Eytzinger

Arbetsledare verkstad
larsove.eytzinger@ghel.se
070-8686050

Luca Bonanno

Elektriker
luca.bonanno@ghel.se

Markus Fors

Elektriker
markus.fors@ghel.se
070-6725168

Martin Larsson

Elektriker
martin.larsson@ghel.se

Matias Vikén

Elektriker
matias.viken@ghel.se
070-5633643

Michael Håkansson

Elektriker
michael.hakansson@ghel.se
070-1892006

Niclas Pettersson

Elektriker
niclas.pettersson@ghel.se

Oscar Sahlin

Elektriker
oscar.sahlin@ghel.se

Tobias Grundberg

Arbetsledare Solceller / Elbilsladdare
tobias.grundberg@ghel.se
070-5633642

Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.